• Podsumowanie VII edycji projektu strażackiego "Jestem mały, wiem więcej"

26 marca odbyło sie podsumowanie VII edycji projektu strażackiego "Jestem mały, wiem więcej" realizowanego w naszej szkole przy współpracy z Zarządem Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski w Krakowie Oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Łoniowej. Przeszkolono 27 uczniów klas I-III z zakresu udzielania pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, a także zapoznanie się ze sprzętem przeciwpożarowym. Na zajęciach praktycznych „mali strażacy” uczyli się oceniać stan poszkodowanego oraz na fantomach ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową. Uczyli się zasad powiadamiania o zdarzeniach straż pożarną oraz inne służby ratownicze. W ramach zajęć uczniowie również zapoznali się z wyposażeniem naszej jednostki OSP. Dodatkowym elementem szkolenia była musztra strażacka. Dzieci przed rozpoczęciem projektu otrzymały mundurki, które służyły im podczas zajęć. W czasie uroczystego podsumowania dzieci zaprezentowały symulację akcji straży pożarnej oraz wykonały pokazową musztrę. Następnie odbył się egzamin sprawdzający ich wiedzę i umiejętności. Po zdanym egzaminie dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty oraz strażackie misie ufundowane przez Oddział Wykonawczy Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polski woj. małopolskiego.

• WIELKANOC 2024

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Wielkanoc. Dlatego w przeddzień rozpoczęcia obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej na chwilę refleksji i przedświątecznej zadumy. Tegoroczna akademia miała charakter projektu. Każda klasa otrzymała zadanie do wykonania, a następnie zaprezentowano efekt wspólnej pracy. Warto podkreślić fakt, że młodzież pamiętała również o 20 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i przytoczyła opis zwyczajów wielkanocnych w różnych krajach Europy. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła życzenia.
            Na apelu wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy zdobyli miejsca i wyróżnienia w rozstrzygniętych wcześniej konkursach.

• „WF Z JASKÓŁKAMI”

Dnia 25 marca klasa V i klasa VI uczestniczyły w zajęciach sportowych zorganizowanych w ramach projektu „Wf z jaskółkami”. Zajęcia, na Arenie Jaskółka w Tarnowie poprowadzili zawodnicy Grupa Azoty Unia Tarnów: Aleksandr Bushkou i Dzmitry Smolikau. Na co dzień zawodnicy grają w ORLEN Superlidze. Celem zajęć był rozwój piłki ręcznej oraz wzrost popularności tejże dyscypliny wśród młodych osób w naszym regionie. Dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnych instruktorów. Uczniowie mogli pod okiem profesjonalistów, doskonalić podstawowe elementy z zakresu piłki ręcznej, takich jak: podania, strzał, kozłowanie. Spotkanie z takimi sportowcami to dla uczniów naszej szkoły była nie lada gradka, stąd też po zakończonej lekcji (treningu) zawodnicy zostali poproszeni o pamiątkowe zdjęcia i autografy.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA

8 lutego w naszej szkole od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka i czuć było zapach przepysznych pączków i pizzy. To wszystko za sprawą karnawału i tłustego czwartku. Rodzice przygotowali poczęstunek, a Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla klas I – VIII. Dyskotekę rozpoczęliśmy sesją zdjęciową. Tym razem była to zabawa wyjątkowa, ponieważ niektórzy przybyli w strojach karnawałowych. Mieliśmy okazję spotkać policjantów, wojskowych, piłkarzy, księżniczki oraz super bohaterów. Nie zabrakło wspólnych tańców do największych hitów. Samorząd Uczniowski przygotował kilka zabaw integracyjnych, w których wzięli udział chętni uczniowie.
            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przebieg konkursu i organizację dyskoteki.