• ŚWIETLICA SZKOLNA

•  Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci  spędzają czas w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zajęcia w świetlicy odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 7.50 oraz od 12.30 do 16.00.

Głównym celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki wychowawczej dzieciom rodziców pracujących zawodowo, a także:

1. Zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej.
          2. Wdrażanie dzieci do samodzielnej pracy umysłowej, organizowanie zespołowej nauki, utrwalanie wiadomości szkolnych oraz udzielanie pomocy uczniom mającym trudności z nauką.
          3. Kształtowanie u dzieci właściwej postawy etyczno – moralnej, wyrabianie osobowościowych cech charakteru takich jak, m.in.: pracowitość, zdyscyplinowanie, odwaga cywilna, odpowiedzialność, tolerancja.
          4. Rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań intelektualnych, artystycznych i technicznych dzieci.
          5. Przygotowanie do właściwego spędzania wolnego czasu. Wyrabianie nawyków kulturalnej rozrywki, sportu i zabawy oraz pobytu na wolnym powietrzu.
          6. Kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w domu i w swoim środowisku

Wychowawcy świetlicowi w roku szkolnym 2022/2023

mgr Małgorzata Jankowska