• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

W piątek, 23 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Po mszy świętej wszyscy udaliśmy się na salę sportową naszej szkoły. Pierwszą częścią obchodów tego dnia było przekazanie sztandaru oraz ślubowanie absolwentów. Następnie odbyło się pożegnanie uczniów klasy 8 przez klasę 7. W pełnej humoru, jak również i wzruszeń, akademii, mogliśmy powspominać te wszystkie lata, które uczniowie klasy 8 spędzili w murach szkoły. W tym dniu pożegnaliśmy również pana Leszka Malinowskiego, który po wielu latach pracy w naszej szkole odchodzi na emeryturę. Kolejną częścią uroczystości było wręczenie uczniom przez panią dyrektor świadectw z wyróżnieniem oraz nagród. Pani dyrektor pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Następnie wychowawcy wraz ze swoimi klasami udali się do sal, aby podsumować kończący się rok szkolny i pożegnać się ze swoimi wychowankami.

• Szkolny Dzień Książki

15 maja 2023 r. w gronie najmłodszych uczniów obchodziliśmy Szkolny Dzień Książki – święto dla biblioteki i wszystkich czytelników. Tegoroczny Dzień Książki przebiegał pod hasłem „Mieszkamy w książce”.

Podczas okolicznościowego spotkania przypomnieliśmy sobie popularne dziecięce lektury, bohaterów ulubionych książek oraz miejsca, w których mieszkają. Na przygotowanej z tej okazji mapie literackich krain znalazło się sporo miejsca na dziecięce ilustracje z wybranymi postaciami.
            Kolejnym elementem było podsumowanie pracy biblioteki, aktywności czytelniczej uczniów oraz zdopingowanie do udziału w trwających jeszcze projektach bibliotecznych.

W dalszej części spotkania skoncentrowaliśmy się na pracy twórczej: zgodnie z hasłem przewodnim uczniowie opracowywali karty do albumu poświęconego im samym, wymyślili również jego tytuł. Efekt wspólnej pracy bardzo się małym twórcom podoba. Pamiątkowy album można obejrzeć w bibliotece szkolnej.