• 104 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, a przedewszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność.

Z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie klas od I do VIII przygotowali uroczystą akademię. Podniosły charakter uroczystości nadały hymn, przemarsz legionistów pod dowództwem Marszałka Józefa Piłsudskiego, fragment filmu ukazujący najważniejsze wydarzenia z czasów walki o niepodległość. Swoją obecnością zaszczycili nas laureaci konkursu  " Widokówka z mojej miejscowości" wraz z opiekunami, Dyrektor DCK, dziadkowie, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Samorząd Uczniowski z tej okazji przygotował biało- czerwony poczęstunek.  Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tego wydarzenia.

• Odblaskowa Szkoła - XII edycja

„Odblaskowa Szkoła” to akcja mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drodze poprzez noszenie kamizelek i elementów odblaskowych. Według Prawa o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmroku ma obowiązek noszenia kamizelki odblaskowej. Szczególnie odnosi się to do odcinków poza terenem zabudowanym, gdzie takie odblaski są konieczne.

Kamizelki odblaskowe mogą uratować Ci życie!

Jesienią i zimą, kiedy panują wyjątkowo niesprzyjające warunki pogodowe najlepiej jest nosić okrycia w jasnych kolorach i dodatkowo zakładać kamizelkę odblaskową. Dzięki temu znacznie można poprawić swoją widoczność na drodze i umożliwić kierowcom wykonanie odpowiednich manewrów, jak chociażby zmniejszenie prędkości czy ominięcie.

Noś kamizelkę odblaskową!

Gadżety odblaskowe, w tym kamizelki, nie powinny być postrzegane jak niemiły obowiązek. Powinniśmy uświadomić sobie, jak ważnym elementem są te często niewielkie odblaski i jak skutecznie mogą chronić nas przed tym, co niebezpieczne.

Statystyki nie kłamią – liczba potrąceń wśród pieszych i rowerzystów jest w Polsce nadal jedną z wyższych w Europie. Warto wyposażyć się w odblaski, aby zadbać o bezpieczeństwo.

• Dzień Patrona

Jak wiadomo, Papież Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty, był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi i narodów. Również  Nasza Szkoła nosi jego imię. Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy w poniedziałek 17 października uroczystą mszą świętą, gdzie wspólnie zaśpiewaliśmy „Barkę”. Podczas akademii, klasa piąta przedstawiła postać Świętego Jana Pawła II. Uczniowie zorganizowali znany i lubiany teleturniej „ Familiada”. Pytania dotyczyły osoby i działalności Karola Wojtyły, a później Papieża Jana Pawła II. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością m. in. znajomością dat związanych z Papieżem i słynnych cytatów Naszego Rodaka.

W tym dniu również obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Złożono życzenia gronu pedagogicznemu i pracownikom obsługi. Po tym miłym akcencie zaprezentowała się klasa pierwsza, która także miała swoje święto. Pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami szkoły.