• VI Mała Olimpiada Sportowa

18 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Łoniowej odbyła się VI Mała Olimpiada Sportowa dla Szkół Podstawowych Gminy Dębno klas I - III. W olimpiadzie wzięło udział pięć reprezentacji szkół: Biadoliny Szlacheckie, Łoniowa, Niedźwiedza, Porąbka Uszewska

i Sufczyn.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Pani Maria Marecik, która powitała wszystkich przybyłych, a następnie zapaliła znicz olimpijski, który otworzył zmagania sportowe.

Dla drużyn zorganizowano pięć konkurencji: przeciąganie liny, tor przeszkód z chochlą, grę w memory, przenoszenie materaca z piłką, sprawnościowy pokonywanie toru przeszkód. Rywalizacja pomiędzy zespołami do ostatnich chwil była bardzo zacięta. Słodki poczęstunek dla uczestników podarował Sklep Lewiatan w Łoniowej.

Na Małej Olimpiadzie Sportowej obecny był Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno, który objął wydarzenie Honorowym Patronatem. Pogratulował wszystkim zawodnikom,

a opiekunom podziękował za wkład włożony w przygotowania drużyn do rywalizacji

w duchu fair play.

Wszystkim drużynom, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wręczył dyplomy, zespołom na podium medale, a zwycięskiej drużynie przechodni puchar.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sufczynie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowej

IV miejsce
            Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich

V miejsce
            Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzy

Koordynatorami VI Małej Olimpiady Sportowej dla Szkół Podstawowych Gminy Dębno klasy I – III byli: mgr Małgorzata Jankowska oraz mgr Tomasz Kaczmarczyk.

Organizatorem był Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Łoniowej.

• Konkurs plastyczny pt. „W świecie dzieł Aleksandra Fredry!”

KONKURSOWE SUKCESY!

Miło nam poinformować, że spośród pięciu prac uczniów naszej szkoły: Kingi Hebdy, Jagody Marecik, Dominiki Pawlik , Maksymiliana Bodury z klasy I oraz Patrycji Kądziołki z klasy VII, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „W świecie dzieł Aleksandra Fredry!” organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku praca pt. „Małpa w kąpieli” Jagody Marecik zdobyła wyróżnienie.

SERDECZNIE JAGÓDCE GRATULUJEMY!

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ RODZICOM, KTÓRZY WSPIERALI SWOJE DZIECKO PODCZAS WYKONYWANIA PRACY KONKURSOWEJ.

• Plener malarski na Zamku w Dębnie

Już po raz czternasty Zamek w Dębnie zaprosił na integracyjny plener malarski.

Przez dwa majowe dni (15 i 16 maja) uczestnicy wykonywali szkice, malowali i rysowali wybrane przez siebie urokliwe zakątki zamkowego wzgórza, dziedzińca, komnat, a także pejzaże najstarszej, historycznej części Dębna - Parku Krajobrazowego.

Niestety majowa pogoda nie była łaskawa. Deszczowa noc zawęziła uczestnikom możliwość wyboru dogodnego miejsca plenerowego.

Nie zraziło to jednak czwórki uczennic z naszej szkoły: Niny Alfs i Oliwii Bacy z kl. V oraz Patrycji Kądziołki i Hanny Witek z klasy VII, które podjęły to artystyczne zadanie.

Plastyczna twórczość przyniosła im zadowolenie i satysfakcję. Będą one mogły stanąć do artystycznej rywalizacji, ponieważ powstałe prace będą ocenione przez powołaną przez Zamek komisję.

Wszystkie prace będzie można obejrzeć na poplenerowej wystawie, której uroczyste otwarcie i wręczenie nagród najlepszym, nastąpi 7 czerwca 2023 t. o godz. 10.00 w Muzeum Zamek w Dębnie.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM UCZENNICOM I WSPIERAJĄCYM ICH RODZICOM ZA UDZIAŁ W PLENERZE!

TRZYMAMY KCIUKI ZA POWODZENIE W RYWALIZACJI!

• Akademia z okazji świąt majowych

Maj - rocznica pięknych serc.
            Maj - rocznica wielkich myśli.
            Tym, co dawno przeminęli,
            hołd składają ci, co przyszli.

Tym, co w Polsce dali myśl,
            aby stworzyć cud majowy,
            cześć z oddaniem złóżmy dziś,
            przed pamiątką chyląc głowy.

Michał Arct, Trzeci Maj

Święta majowe: Dzień Flagi oraz Narodowe Święto Trzeciego Maja obchodzimy na pamiątkę najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Szkolna uroczystość upamiętniająca 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz wyrażająca nasz szacunek wobec symboli narodowych odbyła się 28 kwietnia br. W okolicznościowym spotkaniu towarzyszyli nam goście: wójt Gminy Dębno pan Wiesław Kozłowski, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego pani Anna Mikosz, radny Gminy Dębno pan Paweł Kraj, prezes OSP druh Tadeusz Sacha, dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie podpułkownik Maciej Możdżeń oraz starszy chorąży Paweł Doroż.

Podczas akademii uczniowie klasy VI zaprezentowali piękną lekcję historii utrwalającą wiedzę o polskiej tożsamości, o towarzyszącej naszym rodakom potrzebie wolności i dążeniu do samostanowienia. Muzyczną ilustracją przesłania, jakie niosą obydwa święta, był utwór „Wolność” w wykonaniu uczennicy klasy VII - Patrycji Kądziołki.

Po akademii odbyło się oficjalne przekazanie pojemnika w kształcie serca przeznaczonego do zbiórki plastikowych nakrętek. Serce zostało wykonane w tarnowskim zakładzie karnym, a w naszej szkole będzie wspierać akcje charytatywne i ekologiczne.