• LATARKI DLA DZIECI Z UKRAINY

Fundacja Uniters (United Volunteers) w ramach akcji „Święta bez taty” zwraca się do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z prośbą o wsparcie organizowanej przez Fundację akcji polegającej na podarowaniu każdemu dziecku na Ukrainie małej latarki jako symbol Światła od Świata.
            Ciemne schrony, brak prądu w domu, szkole, przedszkolu ze względu na bombardowania, ciemne korytarze, nieoświetlone ulice i klatki schodowe…- to rzeczywistość ukraińskich dzieci. Wszystkie dzieci boją się ciemności. Razem podarujmy im Światło - Bożonarodzeniowy symbol nadziei i namiastkę poczucia bezpieczeństwa. Chcemy by ta symboliczna latarka, która rozproszy ciemność i strach była dla nich przypomnieniem, że cały Świat jest z nimi.
            Prosimy o przyłączenie się do akcji. Niech Wasza MDP lub OSP przeprowadzi zbiórkę latarek na swoim terenie a po ich zebraniu prześle je do Warszawy. Do Waszego punktu z zebranymi przez siebie latarkami mogą zgłaszać się także inne organizacje (szkoły, przedszkola). Akcję przesyłania paczek organizuje wybrana firma kurierska.

• Wizyta Świętego Mikołaja

Szósty grudnia to data, na którą wszystkie grzeczne dzieci (i nie tylko) czekają
            z niecierpliwością cały rok. Tak było i tym razem. Uczniowie z wielką nadzieją i lekką niepewnością czy aby na pewno zasłużyły na prezent oczekiwały na  upragnionego gościa.
            Święty Mikołaj nie zawiódł i przybył do naszej szkoły, odwiedzając każdą klasę po kolei. Wspaniałomyślny Mikołaj wręczał  smakołykami ufundowane przez Radę Rodziców. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał
            z dziećmi, pytał o postać Patrona naszej szkoły. Zachęcał by były grzeczne, słuchały rodziców i pań.
            Również klasa V, w tym wyjątkowym dniu została Świętym Mikołajem. Uczniowie przygotowali pierniczki, którymi podzielili się ze swoimi rówieśnikami.
            Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

• Andrzejki 2022

Dnia 21 listopada, w naszej szkole odbyły się andrzejki. Dla klas VI – VIII zorganizowano popołudnie z filmem. Klasy I – V integrowały się na sali gimnastycznej podczas wspólnej zabawy tanecznej a następnie podczas wróżb andrzejkowych w klasach. Już od samego rana widać było u uczniów napięcie przed dyskoteką. Na korytarzach rozmawiano tylko o wydarzeniach, które nastąpią po lekcjach. Przygotowania trwały cały czas. Sala gimnastyczna została przystrojona balonami. Efekt końcowy był naprawdę imponujący. Dziewczęta ubrały spódniczki a panowie eleganckie koszule. Wszyscy pięknie się prezentowali. I wreszcie wybrzmiały nuty pierwszej piosenki.
            Rada Rodziców ufundowała poczęstunek – pizzę, która okazała się najbardziej wyczekiwanym momentem podczas całej zabawy.

Wielkie podziękowania kierujemy  do osób, które przyczyniły się do organizacji tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku.