19 czerwca 2013 r. klasy II-VI wyjechały na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Ojcowskiego Parku Narodowego. Po przyjeździe uczniowie zmagali się z trudnymi trasami turystycznymi m.in. do Jaskini Ciemnej i Jaskini Łokietka. Zapoznawali się z miejscową florą i fauną. Zwiedzili również ruiny zamku w Ojcowie oraz dziedziniec i ogrody zamku w Pieskowej Skale. Podczas pieszych wędrówek obserwowali skały wapienne np. Igła Deotymy, Skały Panieńskie, Maczugę Herkulesa oraz Kapliczkę na wodzie. W drodze powrotnej dzieci opowiadały wrażenia z całego dnia.
WYCIECZKA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO
CYKL WYJZADÓW NA BASEN DO BRZESKA
W miesiącach maj- czerwiec 2013 r. zorganizowane było pięc wyjazdów na basen do Brzeska. Uczestnikami byli chętni uczniowie klas III- VI. Na zajęciach częśc uczniów uczestniczyła w nauce pływania, a pozostali pływali rekreacyjnie. Wszystkie wyjazdy zorganizowała pani Mirosława Czernecka
WYCIECZKA DO BOCHNI
Na wycieczkę do kopalni soli w Bochni pojechała cała I klasa i chętni z pozostałych klas. Wszyscy zostali oprowadzeni po kopalni oraz zapoznani z legendami. Po wyjeździe na powierzchnię uczniowie zostali zaznajomieni z życiem ludzi w osadzie VI oraczy. Dzieci były bardzo zmęczone, ale wróciły z wycieczki zadowolone.
zdjęcia
PROJEKT "JESTEM SZEŚCIOLATKIEM I CHCĘ IŚĆ DO SZKOŁY"
Jest to projekt opracowany przez Marię Marecik oraz Stanisławę Greń mający na celu zachęcenie sześciolatków i ich rodziców do wcześniejszego rozpoczęcia nauki szkolnej.
Realizowany był w miesiącach luty- czerwiec 2013 r. przez grupę nauczycieli: Marię Marecik, Stanisławę Greń, Mirosławę Czernecką oraz Justynę Klecką. Nauczycielki prowadziły zajęcia z grupą sześciolatków oraz uczniami klasy II, wśród których jest dwoje uczniów, którzy rozpoczęli naukę w wieku sześciu lat.
Celem głównym tego projektu było ukazanie przyszłym uczniom, że:
- nauka odbywa się przez zabawę,
- nauka prowadzona w salach lekcyjnych dostosowanych do potrzeb młodszych dzieci (część edukacyjna i rekreacyjna, kąciki tematyczne, właściwe wyposażenie, odpowiednia przestrzeń, pomoce dydaktyczne, szafki dla każdego ucznia, zajęcia ruchowe w sali gimnastycznej),
- zajęcia prowadzone w systemie jednozmianowym,
- prowadzona jest edukacja polisensoryczna (z zaangażowaniem wielu narządów zmysłu) z wykorzystaniem aktywizujących metod nauczania, korzystanie z podręczników dostosowanych do możliwości dziecka,
- podsumowanie edukacji na koniec semestru ( roku) jest oceną opisową,
- stosowane jest wspomaganie rozwoju dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości,
- uczniowie mają zapewnione uczestniczenie w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem technik multimedialnych w pracowni komputerowej,
- mają możliwość brania udziału w zajęciach prowadzonych w sali audiowizualnej,
- organizowane są ciekawe formy zajęć dodatkowych; uczeń wybiera sam możliwość udziału w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez szkołę ,
- organizowane są spotkania biblioteczne – np. „Czytanie-bajanie”,
- organizowane są konkursy plastyczne na podsumowanie czytanej literatury dziecięcej,
- organizowane są wystawy prac plastycznych dzieci,
- uczniowie biorą udział w programach promujących zdrowy tryb odżywiania – Owoce w szkole, Mleko z klasą,
- realizowane są zadania w ramach programów profilaktycznych – Odblaskowa szkoła, Szkoła bez przemocy,
- mają możliwość zabawy w sali wyposażonej w ramach programu Radosna Szkoła,
- organizowane są zajęcia w terenie,
- uczy fachowa kadra,
- kontynuowana jest organizacja podejmowanych działań w przedszkolu: uroczystości środowiskowych, wycieczek szkolnych, teatrzyków.
Podczas zajęć uczestnicy:
- rozwijali umiejętności samodzielnej organizacji pracy, umiejętności interpersonalnych, umiejętności pracy i współdziałania w grupie i dzielenia się swoją wiedzą,
- wdrażali się do podejmowania decyzji grupowych,
- współpracowali w grupie,
- dokonywali samooceny.
Sześciolatki były przyprowadzane z przedszkola na zajęcia do szkoły wczesnym popołudniem i tutaj pracowały wymiennie w dwóch grupach. Podczas każdych zajęć uczestnicy zdobywali nowe sprawności , których symbolem była tarcza z odpowiednim symbolem wręczana uczniom na zakończenie spotkania.
Uczniowie bardzo chętnie przychodzili na zajęcia, niektórzy mówili, że nie mogą się doczekać tego dnia. Obserwowano rozwój ich umiejętności, w szczególności: umiejętność współpracy w grupie, poczucie odpowiedzialności za podjęte zobowiązania.
Zaangażowanie w realizacje projektu było duże; zarówno ze strony nauczycieli prowadzących zajęcia w tym projekcie, jak również ze strony uczestników. Każdy z nich chciał pokazać swoje umiejętności w sposób najlepszy z możliwych. Zarówno nauczyciele jak też sześciolatki dobrze wywiązywali się z powierzonych im zadań. Efektem jest zapisanie dwójki sześciolatków jako uczniów , którzy rozpoczną naukę w szkole od września 2013 r.
Zdjęciahttp://sploniowa.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=74
Podręczniki na rok szkolny 2013/2014
Listy podręczników szkolnych na rok 2013/2014 do poszczególnych klas znajduje się w zakładce Podręczniki szkolne
AKCJA "TARNÓW ZNA ANGIELSKI"
Udowodnijmy, że znamy angielski!
W niedzielę 9 czerwca o godz. 9:45 w teatrze L. Solskiego w Tarnowie uczniowie kółka języka angielskiego w PSP im. Jana Paw Łoniowej z inicjatywy nauczyciela języka angielskiego wzięli udział w Wielkim Teście Języka Angielskiego zorganizowanego w ramach akcji „Polska zna angielski”. 49 miast w Polsce podjęło się rywalizacji. Na skale ogólnopolską test popierają znane osobistości m. in. Kamil Stoch, Jan Wieczorkowski, Marcin Daniec. W Tarnowie ambasadorami są byli Edyta Ropek (dwukrotna mistrzyni Europy, trzykrotna zdobywczyni pucharu świata we wspinaczce sportowej), Rafał Balawajder (dyrektor teatru L. Solskiego), Roman Łucarz (starosta tarnowski), x. Andrzej Augustyn (Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” w Tarnowie. Uczestnicy testu pracowali na wynik indywidualny, z czego następnie obliczony zostanie wynik uśredniony dla miasta Tarnowa. 19 czerwca poznamy wyniki, mamy nadzieję, że swoją znajomością języka nasi uczniowie dołożyli cegiełkę do wyniku Tarnowa. Równocześnie odbył się konkurs na hasło promujące naukę języków obcych. Najciekawsze propozycje zostały nagrodzone podczas części artystycznej i tutaj nasi uczniowie za swoje pomysły haseł zostali wyróżnieni i zdobyli zaproszenia do teatru, wejściówki na tor kartingowy „Speed Race” oraz zaproszenie na zajęcia do Fitness klubu „Negri”. Uczniowie ze szkoły podstawowej w Łoniowej byli zachwyceni ta akcją, udzielając mediom wywiadów powiedzieli, że test spełnił ich oczekiwania. Mimo, że sprawdzał szeroki zakres znajomości słownictwa i gramatyki, spodziewają się wysokich wyników i z ochotą deklarują chęć przystąpienia do testu w przyszłym roku. Na zakończenie, przedsięwzięcie uświetniły występy zespołów muzycznych „Uwaga Na Jeże" i "Dariusz Marcinek i Melancholicy".
zdjęcia https://sploniowa.edupage.org/photos/?gallery=74&photo=album
KONKURS „SPELLING COMPETITION 2013"
W czwartek 6 czerwca uczennica klasy VI- JULIA PABIJAN wzięła udział w finale międzypowiatowego konkursu z języka angielskiego pt „Spelling Competition2013”. Z zadaniami zmagało się 40 najlepszych, którzy wcześniej przeszli etap półfinału przeprowadzonego w szkołach.
Ostateczny finał wyłonił z 10 najlepszych uczniów- w tym naszą uczennicę Julię, która zdobyła 5 miejsce!!!
Gratulujemy serdecznie, życzymy dalszych sukcesów i tym samym zachęcamy innych uczniów do nauki języków obcych
zdjęcia https://sploniowa.edupage.org/photos/?gallery=74&photo=album
DZIEŃ RODZINY
29.06.2013 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Imprezę przygotowali wychowawcy i dzieci wszystkich klas. Dzieci złożyły życzenia rodzicom – recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Wszyscy z uwagą i podziwem obejrzeli układ gimnastyczny przygotowany przez uczniów z kółka sportowego. Wielki aplauz zebrało przedstawienie teatralne „ Koziołki” i „Skuba w Solilandii”. Wszystkie dzieci swobodnie prezentowały swoje umiejętności artystyczno – wokalne. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech. W trakcie części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy III. Uroczystość przebiegła i ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.
Zdjęcia https://sploniowa.edupage.org/photos/?gallery=74&photo=album
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE POETYCKIM
Nasza uczennica klasy VI JULIA PABIJAN otrzymała wyróżnienie w KONKURSIE POETYCKIM pod hasłem BARWY OJCZYSTE organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Batalionu „Barbara” AK w Pawęzowie za wiersz akrostych o barwach ojczystych.
Julii gratulujemy.
WYCIECZKA SZKOLNA
Wycieczka szkolna dla uczniów klas II-VI do Ojcowskiego Parku Narodowego odbędzie się 19 czerwca 2013 r. Zbiórka pod szkołą o godz. 7:15.
WYJAZDY NA BASEN
Informujemy, że cykl wyjazdów na basen w Brzesku odbywać się będzie w następujących dniach:
Data Opiekunowie 14.05.2013 r. mgr Mirosława Czernecka, mgr Monika Piróg 21.05.2013 r. mgr Mirosława Czernecka, mgr Magdalena Burnóg 28.05.2013 r. mgr Mirosława Czernecka, mgr Justyna Klecka 11.06.2013 r. mgr Mirosława Czernecka, mgr Stanisława Greń 18.06.2013 r. mgr Mirosława Czernecka, mgr Maria Marecik Rodziców prosimy o zapoznanie się z regulaminem pływalni http://www.sportbrzeski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=111&Itemid=104
Wyjazd do Krakowa
Eliminacje szkolne konkursu „W Krainie Solilandii” wyłoniły zwycięską drużynę z klasy II w składzie: Emilia Marecik, Natalia Mierzwa, Miłosz Pabijan. Uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie: „Książka – przyjaciel prawdziwy”, który miał miejsce w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Dzieci przedstawiały przygotowane w szkołach scenki teatralne udzielały odpowiedzi na zadawane przez komisję pytania oraz świetnie bawiły się pod kierunkiem wodzireja. Na spotkanie przybyła autorka książki pt. „W krainie Solilandii”- Beata Kołodziej, która złożyła swój autograf dla uczniów PSP w Łoniowej w naszym szkolnym egzemplarzu. Atrakcjami wycieczki było jeszcze: przejazd tramwajem, zwiedzanie Sukiennic, Rynku, Bramy Floriańskiej, Barbakanu oraz pobyt w McDonald.
Nad przebiegiem całości konkursu i wyjazdem czuwała M.Czernecka.
Zdjęcia https://sploniowa.edupage.org/photos/?gallery=74&photo=album
SZANOWNI RODZICE DZIECI SZEŚCIOLETNICH
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej oraz prowadzący projekt „Jestem sześciolatkiem i mogę iść do szkoły" uprzejmie zapraszają dzieci 6 letnie (rocznik urodzenia 2007) na kolejne spotkanie, które odbędzie się 7 maja 2013 r. godz. 15.00 (wtorek) w budynku Szkoły Podstawowej. Prosimy zainteresowanych rodziców o przybycie po dzieci ok. godz. 15:45. Serdecznie zapraszamy.
"RODZINA OCZAMI JANA PAWŁA II"
"...
Papież tak pięknie mówił o rodzinie,
choć krótko tuliły go matczyne ręce.
Matka nie zostawia nigdy swoich dzieci.
Jeżeli odejść musi zostawia im serce
tej Cudownej Matki co Matką każdego.
I Ona przy Nim była - Synu najwierniejszym,
w chwili gdy opieki boskiej potrzebował
kiedy to oblicze ziemi chciał uczynić lepszym."
"...
Powtarzał „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka
i całego narodu.” Powtarzał te słowa z wiarą,
że zapamiętamy je, że będziemy nimi żyć
że miłość będzie naszych czynów miarą!"
Tymi słowami Pani Anna Gaudnik rozpoczęła uroczystość poświęconą drugiej rocznicy beatyfikacji Patrona szkoły Jana Pawła II oraz podsumowaniu Międzyszkolnego konkursu Informatycznego "RODZINA OCZAMI JANA PAWŁA II".
Swoją osobowością i piękną recytacją wprowadziła nas w atmosferę zadumania nad słowami Papieża Rodziny.
Także uczniowie w swoich wypowiedziach podkreślali, że Jan Paweł II był człowiekiem wybitnym. Wypowiadał się na wiele tematów, poruszał kwestie dotąd nieporuszane lub pomijane i lekceważone przez wszystkich. Opowiadał także w swoich rozważaniach o rodzinie - jej statucie we współczesnym świecie, jej znaczeniu, obowiązkach, zasadach i prawach. Dla papieża rodzina od zawsze powinna być siedliskiem miłości. Opierać się ona powinna przede wszystkim na instytucji małżeństwa zawartego w Kościele, poświęconego przez kapłana. Małżeństwo jest sakramentem świętym, którego podstawą jest obopólna miłość. Miłość ma stwarzać odpowiednie warunki dla potomstwa. Tylko dzięki sile miłości można zbudować w pełni szczęśliwą rodzinę. Papież zauważał także, że kobieta i mężczyzna różnią się od siebie znacząco, ale ich obowiązkiem jest znaleźć pomiędzy sobą zgodę i tą zgodę gloryfikować. Zasadniczym punktem każdej rodziny, osią centralną powinny być dzieci. Pięknie wykonane pieśni przez uczniów z Gminazjum w Porąbce Uszewskiej były dopełnieniem obrazu Jana Pawła II jako Papieża Rodziny.
Na zakończenie Pani Anna Gaudnik uświadomiła nam, co możemy jeszcze teraz zrobić, aby wypełniać zadania nakreślone nam przez naszego Patrona.
"....
Popatrz na tę twarz uśmiechniętą.
Na Jego oczy radosne i wzrok figlarny.
Zobacz dzieci u jego boku
i szybszy do piłki krok, mimo sutanny.
Zobacz jak tuli do siebie niemowlę
oddane w jego dłoniom ponad tłumem.
Popatrz na tysiące wyciągniętych do Niego rąk
To wszystko miłość. Tylko z miłością to zrozumiesz .
On ukochał wszystkich bez wyjątku.
Tylko prawdziwa miłość tak potrafi.
On ukochał nas, ciebie i mnie i jego.
Niech pewność tego zostanie w nas
…… nie tylko na pamiątkowej fotografii."
Po uroczystym apelu nastąpiło podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego. Laureatom z terenu Gminy Dębno zostały wręczone nagrody oraz dyplomy.
ZDJĘCIA https://sploniowa.edupage.org/photos/?gallery=73&photo=album oraz https://picasaweb.google.com/AGaudnik/Blogoslawiony_Jan_Pawl_II
222 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
W poniedziałek 29.04.2013 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klas: IV i V przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie pod kierunkiem pani mgr Moniki Piróg. Wszyscy obecni na apelu uczniowie klas I – VI przenieśli się na chwilę do sali sejmowej, gdzie posłowie obradowali nad uchwaleniem nowej ustawy dla Polski – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Uroczystość uświetnił swoją obecnością sam król Polski Stanisław August Poniatowski. Na zakończenie obrad sejmu nastąpiła przysięga monarchy i odczytanie wszystkich tytułów artykułów zawartych w nowej ustawie. Zaprezentowali piosenkę ,,Witaj, majowa jutrzenko”.
Scenografia, w której przeważały nasze narodowe barwy i piosenki patriotyczne sprawiły, że uczniowie oglądali przedstawienie z powagą i zaciekawieniem, a na koniec nagrodzili aktorów gromkimi brawami.ZDJĘCIA
Wycieczka do Krakowa
Uczniowie klasy I oraz wykonawcy zakładek „Bajkowa kraina Juliana Tuwima” pojechali do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odebrać nagrodę za wyróżnioną pracę do wiersza „Kotek” Kamila Kędziora- ucznia klasy I. Po wręczeniu nagród dzieci oglądały wystawę zgromadzonych prac konkursowych. Z zachwytem zwiedzali całą bibliotekę m.in. dla osób niepełnosprawnych, nowoczesną bibliotekę multimedialną. Następnie zwiedzali Rynek w Krakowie oraz Smoczą Jamę przy Wawelu. Bardzo zainteresowani byli smokiem, który ział ogniem. Na koniec oglądali panoramę terenów nadwiślańskich.
zdjęcia https://sploniowa.edupage.org/photos/?gallery=74&photo=album
Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty
Łoniowa, dn.22 kwietnia 2013 r.
PROTOKÓŁ
z komisyjnej oceny prac nadesłanych
na III Międzyszkolny Konkurs Informatyczny pod hasłem
„RODZINA OCZAMI JANA PAWŁA II ”,
organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łoniowej
oraz
Zespół Szkół im. Władysława Reymonta w Porąbce Uszewskiej
Na konkurs wpłynęło ogółem 20 prac, w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowych gimnazjów z 5 szkół z terenu Gminy Dębno..
Komisja w składzie:
- mgr Edyta Dubiel
- mgr Maria Marecik
- ks. mgr Marcin Górski
dokonała przeglądu wszystkich prac i postanowiła przyznać osobom nagrody i wyróżnienia, biorąc pod uwagę wartości merytoryczne oraz czytelne przesłanie hasła konkursu.
W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE
ALBUM
Miejsce
Imię i nazwisko ucznia
Szkoła
Imię i nazwisko opiekuna
I NAGRODA
Oliwia Dudek
SP Niedźwiedza
mgr Jan Sacha
I NAGRODA
Julita Jarosz
ZS Wola Dębińska
mgr Izabela Góra,
mgr Zuzanna Jarek
III NAGRODA
Faustyna Malinowska
SP Niedźwiedza
mgr Jan Sacha
II miejsca nie przyznano.
W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE
PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
Miejsce
Imię i nazwisko ucznia
Szkoła
Imię i nazwisko opiekuna
I NAGRODA
Katarzyna Pabian
ZS Wola Dębińska
mgr Izabela Góra,
mgr Zuzanna Jarek
II NAGRODA
Kinga Kornaś
ZSP Dębno
mgr Małgorzata Przepiórka
III NAGRODA
Julia Pabijan
SP Łoniowa
mgr Maria Marecik
W kategorii GIMNAZJA
Miejsce
Imię i nazwisko ucznia
Szkoła
Imię i nazwisko opiekuna
I NAGRODA
Agnieszka Pałucka
ZS Porąbka Uszewska
mgr Katarzyna Sztando
II NAGRODA
Dawid Płaneta
ZS Sufczyn
mgr Dorota Ryba
III miejsca nie przyznano.
Komisja gratuluje wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękuje nauczycielom za przygotowanie prac na III Międzyszkolny Konkurs Informatyczny.
Komisja uznaje za słuszne kontynuowanie Konkursu w przyszłości.
KONKURS "BAJKOWA KRAINA JULIANA TUWIMA"
Do udziału w konkursie „Bajkowa kraina Juliana Tuwima” zostały zaproszone dzieci z klas I-III. Konkurs polegał na wykonaniu zakładki obrazującej wybrany przez siebie wiersz Juliana Tuwima. Spośród zgromadzonych prac szkolna komisja wybrała pięć zakładek, które spełniały wszystkie warunki regulaminowe. Oto wykonawcy prac przesłanych do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie- organizatora małopolskiego konkursu:
- Kamil Kędzior klasa I
- Wiktoria Kapusta klasa II
- Miłosz Pabijan klasa II
- Eryk Koczwara klasa II
- Anita Szpak klasa III
Zakładka do wiersza „Kotek” w wykonaniu Kamila Kędziora ucznia klasy I została wyróżniona, jako jedyna z całego powiatu brzeskiego. Po odbiór nagrody i obejrzenie wystawy Kamil jedzie do Krakowa do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej 24 kwietnia 2013 r. wraz z wykonawcami pozostałych wysłanych zakładek. Za przebieg konkursu oraz wyjazd do Krakowa odpowiedzialna jest mgr Mirosława Czernecka.
Kamilowi składamy gratulacje.
W KRAINIE "SOLILANDII"
18 kwietnia 2013 r. w naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny konkursu „Solilandia dla klas I-III. Po przeczytaniu książki „Solilandia”, każda klasa wyłoniła trzyosobową drużynę, która reprezentowała daną klasę. Zadaniem jej było odgadnąć kto wypowiada cytowane słowa oraz udzielić odpowiedzi na zadawane pytania. Atrakcją spotkania konkursowego były scenki przygotowane i odgrywane przez poszczególne drużyny. Komisja konkursowa w składzie: mgr Małgorzata Adamczyk, mgr Magdalena Burnóg oceniała poprawność odpowiedzi i przedstawioną scenkę według przyjętego regulaminu. Zwyciężyli uczniowie z klasy II. Spotkanie zakończono wręczeniem pamiątkowych dyplomów oraz zakładek „Solilandii”. Nad całością przebiegu i organizacji konkursu czuwała mgr Mirosława Czernecka.
AKCJA "CZYTAMY DZIECIOM"
17 kwietnia 2013 r. odbyła się druga w tym półroczu akcja pt. „Czytamy dzieciom”. Tematem tego spotkania był Julian Tuwim i jego wiersze. Na spotkanie została zaproszona przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich p. Małgorzata Kuna, która przedstawiła zebranym dzieciom z klas I-III krótki życiorys Juliana Tuwima oraz przeczytała kilka jego wierszy. Uczniowie klasy V recytowali wiersze, a zadaniem widowni było odgadnięcie ich tytułów. Wspólnie została rozwiązana krzyżówka, której hasłem było imię i nazwisko autora przedstawionych wierszy. Na zakończenie spotkania organizatorka akcji ”Czytamy dzieciom” Mirosława Czernecka rozdała wszystkim uczestnikom pamiątkowe zakładki, na których dzieci miały wpisać trzy tytuły przedstawionych wierszy, które najbardziej się im podobały.
Archiwum Aktualności