• Wiosenne Konkursy!

Wiosna nastraja radością i optymizmem, stąd w wielu szkołach to czas organizowania licznych konkursów. I u nas uczniowie bardzo chętnie podejmują konkursowe wyzwania!

„NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA”

Do tego corocznego, szkolnego konkursu plastycznego piękne, pomysłowe pisanki przygotowało szesnaścioro uczniów z klas I – VII. Znalazły się wśród nich pisanki tradycyjne – ozdabiane bibułą, ziarnami, malowane woskiem, a także nowoczesne: króliczki, kurczątka, a nawet bohaterowie dziecięcych kreskówek.

Do etapu gminnego do Jaworska zostali zakwalifikowani: Wiktoria Kopacz z klasy I, Jagoda Marecik z klasy II, Lena Dudek z klasy III, Amelia Romaniszyn i Aleksandra Gurgul z klasy IV oraz Arkadiusz Widło z klasy VII, którzy na miejscu wykonywali pisanki.

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ O WIELKIM SUKCESIE W ETAPIE GMINNYM!

W kategorii klasy I – III

za pisankę tradycyjną – I miejsce zdobyła Jagoda Marecik

za pisankę nowoczesną – I miejsce zdobyła Lena Dudek, a wyróżnienie Wiktoria Kopacz

W kategorii klas IV – VI

za pisankę nowoczesną –  wyróżnienie otrzymała Amelia Romaniszyn

a w kategorii klas VII – VIII za pisankę nowoczesną wyróżnienie otrzymał Arkadiusz Widło

Nagrody laureatom zostaną wręczone w czerwcu na Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie.

„BEZPIECZEŃSTWO NA WSI”

W kolejnej edycji konkursu organizowanego przez KRUS udział wzięła czwórka naszych uczniów:Julian Łośko, Błażej Gawlik, Kinga Hebda i Karolina Marecik, spośród których prace Juliana i Karoliny zostały przekazane do Oddziału KRUS w Brzesku. Tegoroczny temat konkursu poruszał kwestię  zachowania zasad bezpiecznej pracy oraz stosowania działań chroniących zdrowie rolnika.

ŻYCZYMY POWODZENIA!

MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD PLASTYCZNY

„Ogród piękna, dobra i radości”

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zaprosił uczniów do udziału w konkursie plastycznym poruszającym ważną kwestię znaczenia owadów w naszym ekosystemie. Uczennice naszej szkoły Lena Fior, Ewa Kopytko, Magdalena Pabijan, Jagoda Marecik, Lena Dudek,  Paulina Drużkowska,  Zofia Sułek, Kornelia Marecik, Karolina Marecik,  Julia Rylewicz oraz Lena Rylewicz

wykonały jedenaście pięknych, kolorowych prac „rojących się” od różnorodnych owadów zapylających.

WSZYSTKIE PRACE ZOSTAŁY PRZESŁANE DO ORGANIZATORA KONKURSU

TRZYMAMY KCIUKI !

„ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY”

W tegorocznych, szkolnych eliminacjach konkursu uczestniczyły cztery uczennice: Lena Fior, Wiktoria Kopacz i Alicja Bartosiewicz - wszystkie z klasy I oraz Agnieszka Witek z klasy II.

Najpiękniej zaśpiewały Alicja i Agnieszka i to one będą reprezentować naszą szkołę w  rywalizacji gminnej.

DZIEWCZYNKOM ŻYCZYMY POWODZENIA!

WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

CIESZYMY SIĘ Z WASZYCH SUKCESÓW!

Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci w konkursowej rywalizacji .

• „Poezja jest jak obraz”

8  marca 2024r. odbył  się etap szkolny gminnego konkursu recytatorskiego  „Poezja jest jak obraz”

Udział wzięli:

Kategoria klas I-III: Mrożek Alan, Tendelski Adam, Pustułka Dawid, Migda Krzysztof, Pabijan Magdalena, Bartosiewicz Alicja, Kopacz Wiktoria

Kategoria klas IV-VI:  Milena Mrzygłód, Karolina Marecik, Julia Rylewicz, Lena Rylewicz

Naszą szkołę w DCK w Jastwii reprezentowali: Alan Mrożek, Dawid Pustułka, Julia Rylewicz i Milena Mrzygłód.

Dawid Pustułka zajął III miejsce.

GRATULUJEMY!

• Konkurs "Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka"

Spokoju w sercu i pokoju na świecie. Niech wielkanocny czas odrodzi wszystko, co dobre…”

To fragment jednych z pięknych życzeń wielkanocnych skierowanych do papieża Franciszka, które znalazły się na świątecznych kartkach.

Konkursowe wyzwanie podjęła ósemka naszych uczniów: Mikołaj Burnóg, Lena Fior, Wiktoria Kopacz i Ewa Kopytko z klasy I. Jagoda Marecik z kl. II, Łośko Patrycja i Barbara Migda z kl. IV oraz Igor Pierz z kl. V, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Najpiękniejsze kartki z życzeniami wybrane przez konkursowe jury trafią do Watykanu, do Ojca świętego.

NASZYM UCZNIOM ŻYCZYMY POWODZENIA W KONKURSOWEJ RYWALIZACJI!!!

• "Tradycyjny sad"

W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klasy 3 pod kierunkiem Magdaleny Witek biorą udział w I edycji projektu „Tradycyjny sad”.  Głównym celem projektu jest przywracanie starodawnych odmian oraz ekologiczna uprawa drzewek owocowych. Sad, który zostanie zasadzony przy szkole będzie się nazywał „Łoniowski Owocoland”. Uczniowie pod okiem profesjonalnego  sadownika dobrali sadzonki jabłoni i grusz, wykonali kosztorys, projekt zagospodarowania działki, zaplanowali nasadzenia roślin przyciągających owady. Swoją wiedzą podzielili się ze wszystkimi uczniami z naszej szkoły na apelu, na który przygotowali prezentację i degustację. Została również założona kronika sadu, w której dokumentowane są najważniejsze  wydarzenia związane z powstawaniem sadu.