• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

W naszej szkole obchodziliśmy ten szczególny dzień spotykając się na szkolnej świetlicy, gdzie klasy wymieniały się pięknymi kartkami i życzeniami. Wybrzmiało wiele pięknych i życzliwych słów, które mam nadzieję, będą nam towarzyszyć przez cały rok, każdego dnia. Dodatkowo uczniowie na małych paskach papieru wypisywali słowa, które kojarzą im się z życzliwością. Z tych pasków papieru będziemy sklejać „łańcuch życzliwości”, który zawiśnie na naszej szkolnej choince , która pojawi się na korytarzu szkolnym w okresie świąt Bożego Narodzenia.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 roku obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki, a także zachęcenie uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w tej akcji. Patrol złożony z uczniów klasy 4, pod opieką pani Pauliny Tracz, przeprowadzał w klasach szybkie pisemne egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie przykłady uzyskiwali certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji! Mamy nadzieję, że udało się chociaż trochę „odczarować” tabliczkę mnożenia, która wcale nie jest taka straszna :) I do zobaczenia za rok!

• Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „Widokówka z mojej miejscowości”

10 listopada 2023 r. podsumowaliśmy 25. edycję Gminnego Konkursu Plastycznego „Widokówka z mojej miejscowości”. W organizacji konkursu wspierało nas Dębińskie Centrum Kultury.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły ogłoszenie wyników oraz otwarcie wystawy prac konkursowych odbyło się podczas uroczystej akademii patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Cele konkursu od lat niezmiennie: budzenie zainteresowania kulturą i tradycjami regionu, popularyzowanie walorów rodzinnych miejscowości oraz zachęcanie do aktywności twórczej
            i rozwijanie dziecięcej kreatywności.

W bieżącej edycji konkursu wzięli udział mali artyści ze wszystkich szkół na terenie gminy, ogółem zgłoszono 39 prac. Konkursowe widokówki odpowiadały postawionym wymaganiom, a poziom ich wykonania był bardzo wysoki. Wyłonienie laureatów było dla komisji konkursowej trudnym zadaniem.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

KLASY I-II

I miejsce: Wiktoria Kopacz – PSP w Łoniowej
            II miejsce:
            Aleksandra Seremet – PSP w Biadolinach Szlacheckich
                              Emilia Florek – PSP w Woli Dębińskiej
            III miejsce:
            Lena Cicha – PSP w Niedźwiedzy

Wyróżnienia:
            Wojciech Mleczko – PSP w Dębnie, Magdalena Pabijan – PSP w Łoniowej, Agnieszka Witek – PSP w Łoniowej

KLASY III-IV

I miejsce: Igor Kapusta – PSP w Jaworsku
            II miejsce:
            Karol Matura – PSP w Łysej Górze
                             Mikołaj Plesiński – PSP w Biadolinach Szlacheckich
            III miejsce:
            Tymoteusz Wróbel – PSP w Dębnie
                              Jakub Rzepa – PSP w Sufczynie

Wyróżnienia:
            Maria Wróbel – PSP w Łysej Górze, Milena Ciężadło – PSP w Porąbce Uszewskiej
            Paulina Kędzior – PSP w Woli Dębińskiej

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację konkursu: uczestnikom, ich opiekunom, nauczycielom szkół gminy Dębno. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora Dębińskiego Centrum Kultury, dzięki któremu konkurs mógł się odbyć w tradycyjnej formule.

Wszystkich małych artystów zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Link do galerii zdjęć:

Widokówka 2023

• Odblaskowa Szkoła 2023

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła ponownie bierze udział w Ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Odblaskowa Szkoła”.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Udział w nim daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba  o bezpieczeństwo uczniów, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Konkurs promuje najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.