• Wiosenne Konkursy!

            Wiosna nastraja radością i optymizmem, stąd w wielu szkołach to czas organizowania licznych konkursów. I u nas uczniowie bardzo chętnie podejmują konkursowe wyzwania!

             

            „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA”

            Do tego corocznego, szkolnego konkursu plastycznego piękne, pomysłowe pisanki przygotowało szesnaścioro uczniów z klas I – VII. Znalazły się wśród nich pisanki tradycyjne – ozdabiane bibułą, ziarnami, malowane woskiem, a także nowoczesne: króliczki, kurczątka, a nawet bohaterowie dziecięcych kreskówek.

            Do etapu gminnego do Jaworska zostali zakwalifikowani: Wiktoria Kopacz z klasy I, Jagoda Marecik z klasy II, Lena Dudek z klasy III, Amelia Romaniszyn i Aleksandra Gurgul z klasy IV oraz Arkadiusz Widło z klasy VII, którzy na miejscu wykonywali pisanki.

            MIŁO NAM POINFORMOWAĆ O WIELKIM SUKCESIE W ETAPIE GMINNYM!

            W kategorii klasy I – III

            za pisankę tradycyjną – I miejsce zdobyła Jagoda Marecik

            za pisankę nowoczesną – I miejsce zdobyła Lena Dudek, a wyróżnienie Wiktoria Kopacz

            W kategorii klas IV – VI

            za pisankę nowoczesną –  wyróżnienie otrzymała Amelia Romaniszyn

            a w kategorii klas VII – VIII za pisankę nowoczesną wyróżnienie otrzymał Arkadiusz Widło

            Nagrody laureatom zostaną wręczone w czerwcu na Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie.

             

             

            „BEZPIECZEŃSTWO NA WSI”

            W kolejnej edycji konkursu organizowanego przez KRUS udział wzięła czwórka naszych uczniów:Julian Łośko, Błażej Gawlik, Kinga Hebda i Karolina Marecik, spośród których prace Juliana i Karoliny zostały przekazane do Oddziału KRUS w Brzesku. Tegoroczny temat konkursu poruszał kwestię  zachowania zasad bezpiecznej pracy oraz stosowania działań chroniących zdrowie rolnika.

            ŻYCZYMY POWODZENIA!

             

             

            MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD PLASTYCZNY

             „Ogród piękna, dobra i radości”

            Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zaprosił uczniów do udziału w konkursie plastycznym poruszającym ważną kwestię znaczenia owadów w naszym ekosystemie. Uczennice naszej szkoły Lena Fior, Ewa Kopytko, Magdalena Pabijan, Jagoda Marecik, Lena Dudek,  Paulina Drużkowska,  Zofia Sułek, Kornelia Marecik, Karolina Marecik,  Julia Rylewicz oraz Lena Rylewicz

            wykonały jedenaście pięknych, kolorowych prac „rojących się” od różnorodnych owadów zapylających.

            WSZYSTKIE PRACE ZOSTAŁY PRZESŁANE DO ORGANIZATORA KONKURSU

            TRZYMAMY KCIUKI !

             

             

            „ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY”

            W tegorocznych, szkolnych eliminacjach konkursu uczestniczyły cztery uczennice: Lena Fior, Wiktoria Kopacz i Alicja Bartosiewicz - wszystkie z klasy I oraz Agnieszka Witek z klasy II. 

            Najpiękniej zaśpiewały Alicja i Agnieszka i to one będą reprezentować naszą szkołę w  rywalizacji gminnej.

            DZIEWCZYNKOM ŻYCZYMY POWODZENIA!

             

             

            WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

            CIESZYMY SIĘ Z WASZYCH SUKCESÓW!

             

            Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci w konkursowej rywalizacji .

          • „Poezja jest jak obraz”

            8  marca 2024r. odbył  się etap szkolny gminnego konkursu recytatorskiego  „Poezja jest jak obraz”

            Udział wzięli:

            Kategoria klas I-III: Mrożek Alan, Tendelski Adam, Pustułka Dawid, Migda Krzysztof, Pabijan Magdalena, Bartosiewicz Alicja, Kopacz Wiktoria

            Kategoria klas IV-VI:  Milena Mrzygłód, Karolina Marecik, Julia Rylewicz, Lena Rylewicz

            Naszą szkołę w DCK w Jastwii reprezentowali: Alan Mrożek, Dawid Pustułka, Julia Rylewicz i Milena Mrzygłód.

            Dawid Pustułka zajął III miejsce.

            GRATULUJEMY!

             

             

          • Konkurs "Kartka Wielkanocna do Papieża Franciszka"

            Spokoju w sercu i pokoju na świecie. Niech wielkanocny czas odrodzi wszystko, co dobre…”

            To fragment jednych z pięknych życzeń wielkanocnych skierowanych do papieża Franciszka, które znalazły się na świątecznych kartkach.

            Konkursowe wyzwanie podjęła ósemka naszych uczniów: Mikołaj Burnóg, Lena Fior, Wiktoria Kopacz i Ewa Kopytko z klasy I. Jagoda Marecik z kl. II, Łośko Patrycja i Barbara Migda z kl. IV oraz Igor Pierz z kl. V, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

            Najpiękniejsze kartki z życzeniami wybrane przez konkursowe jury trafią do Watykanu, do Ojca świętego.

            NASZYM UCZNIOM ŻYCZYMY POWODZENIA W KONKURSOWEJ RYWALIZACJI!!! 

          • "Tradycyjny sad"

            W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klasy 3 pod kierunkiem Magdaleny Witek biorą udział w I edycji projektu „Tradycyjny sad”.  Głównym celem projektu jest przywracanie starodawnych odmian oraz ekologiczna uprawa drzewek owocowych. Sad, który zostanie zasadzony przy szkole będzie się nazywał „Łoniowski Owocoland”. Uczniowie pod okiem profesjonalnego  sadownika dobrali sadzonki jabłoni i grusz, wykonali kosztorys, projekt zagospodarowania działki, zaplanowali nasadzenia roślin przyciągających owady. Swoją wiedzą podzielili się ze wszystkimi uczniami z naszej szkoły na apelu, na który przygotowali prezentację i degustację. Została również założona kronika sadu, w której dokumentowane są najważniejsze  wydarzenia związane z powstawaniem sadu.

          • Ferie 2024

            25 uczniów z klas I – IV wzięło udział w tegorocznej zimowej półkolonii, której głównym celem było uświadomienie uczniom szkodliwości stosowania używek oraz nadmiernego korzystania z urządzeń mobilnych.

            W pierwszym dniu półkolonii uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, dyscypliny oraz regulaminami. Kolejnym punktem tego dnia był wyjazd na basen w Brzesku, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach rekreacyjnych w wodzie. Po powrocie do szkoły odbyły się warsztaty dotyczące zagrożeń płynących z korzystania z używek (np. alkohol, papierosy, napoje energetyczne).

            Drugi dzień półkolonii rozpoczął się od gier i zabaw powitalnych. Następnie udaliśmy się do kina Planeta w Brzesku na film pt. „Emma i czarny jaguar”. Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących szkodliwości nadmiernego korzystania ze smartfonów, tabletów, laptopów i komputerów. Uczniowie zapoznali się z zagrożeniami płynącymi ze świata wirtualnego, a także poznali różne zastosowania smartfonów. Układali hasła z rozsypanek wyrazowych oraz tworzyli swoje wymarzone smartfony.

            W trzecim dniu półkolonii, po kilku wspólnych wesołych zabawach, udaliśmy się do Regionalnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Brzesku, gdzie odwiedziliśmy Strefę Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA. Uczniowie zdobywali wiedzę samodzielnie obsługując niezwykłe maszyny i rozwiązując niecodzienne zadania. Tego dnia skorzystaliśmy z pięknej pogody i spędziliśmy trochę czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie poznali rożne formy spędzania wolnego czasu – nie tylko z nosem w smartfonie. Również w tym dniu odwiedziła nas Pani z SANEPID-u w Brzesku, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa w trakcie ferii.

            W czwartym dniu półkolonii czekała nas wizyta w Bibliotece Publicznej w Brzesku, gdzie jak zwykle mogliśmy liczyć na ciekawe zajęcia. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących uczuć oraz świętowali „Dzień Hipopotama”.

            W piątym, a zarazem ostatnim dniu, uczniowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z placu zabaw Lililand, do którego wyjechaliśmy po grach i zabawach powitalnych. W Lililandzie uczestnicy brali udział w zabawach rekreacyjnych i ruchowych. Po powrocie do szkoły podsumowaliśmy i zakończyliśmy półkolonię.

          • Konkurs Haiku Dzieci Świata

            Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie współorganizowanym przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Praca polegała na wykonaniu pracy plastycznej na formacie A4, której tematem była RODZINA, oraz napisanie wiersza Haiku. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, którzy mogą wygrać wyjazd do Tokio.

          • Najlepszy Matematyk Gminy Dębno 2024

            7 lutego w naszej szkole odbyła się XXIII edycja konkursu o tytuł ,,Najlepszego Matematyka Gminy Dębno’’.

            Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

            Do udziału w konkursie zgłosiło się uczniów, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: klas IV, klas V, klas VI, klas VII oraz klas VIII.

            W pierwszym etapie konkursu każda klasa rozwiązywała zadania, które wymagały od uczestników zręczności oraz szybkiej reakcji. W drodze eliminacji do II etapu przechodziły osoby, które zdobyły minimum procent punktów. Natomiast w II etapie uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, który swoim zakresem obejmował zadania z różnorodnych działów matematycznych, dostosowanych stopniem trudności do każdej kategorii wiekowej.

            Po zakończeniu obu etapów konkursu głos zabrał Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski podkreślił, jak ważną rolę w życiu człowieka spełnia matematyka. Zgłębienie jej pozwala rozwijać się na dalszych etapach edukacji i wytyczać ścieżki przyszłej kariery zawodowej. Włodarz Gminy podziękował również Pani Dyrektor oraz wszystkim nauczycielom za nieustanny wkład, jaki wkładają w nauczanie oraz zachęcanie uczniów do udziału w różnorodnych konkursach.

            Najlepsi matematycy w Gminie Dębno zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

            Wyniki prezentują się następująco:

            Grupa wiekowa – klasy IV

            I miejsce i tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

            Maria Wróbel – Łysa Góra

            II miejsce

            Aleksandra Wolnik – Wola Dębińska

            III miejsce

            Adam Mleczko - Sufczyn

            Grupa wiekowa – klasy V

            I miejsce i tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

            Sylwia Grzegórzek - Niedźwiedza

            II miejsce

            Nikodem Bober – Biadoliny Szl.

            III miejsce

            Karolina Marecik - Łoniowa

            Grupa wiekowa – klasy VI

            I miejsce i tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

            Mikołaj Gaweł - Sufczyn

            II miejsce

            Marcin Bodura - Dębno

            III miejsce:

            Nikodem Nowak - Maszkienice

            Grupa wiekowa – klasy VII

            I miejsce i tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

            Karol Kubala – Biadoliny Szl.

            II miejsce

            Alicja Bury - Dębno

            III miejsce

            Bartosz Jewuła - Jaworsko

            Grupa wiekowa – klasy VIII

            I miejsce i tytuł „Najlepszego Matematyka Gminy Dębno”

            Mateusz Matras – Sufczyn

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz opiekunom!

             

            Galeria zdjęć: 

          • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

            6 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

            Uczniowie z terenu gminy Dębno rywalizowali w kategoriach klas I-IV, klas V-VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

            Do pisania testów składających się z pytań dotyczących wiedzy pożarniczej przystąpiło aż 62 uczestników.

            Komisja w składzie: Dyrektor PSP w Łoniowej Pani Maria Marecik, naczelnik OSP Łoniowa druh Paweł Kraj, Pani Małgorzata Jankowska oraz Pan Tomasz Kaczmarczyk - podkreśliła, jak wysoki poziom wiedzy prezentowali uczestnicy konkursu.

            Nad wydarzeniem Honorowy Patronat objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który po zakończeniu konkursu pogratulował wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, a także ufundował i wręczył nagrody. Na wydarzeniu obecna była również Pani Anna Mikosz Radna Województwa Małopolskiego.

            Wyniki konkursu prezentują się następująco:

            Kategoria klas I-IV:

            I miejsce- Michał Kułak, PSP w Łoniowej opiekun mgr Małgorzata Jankowska

            II miejsce- Martyna Kurek, OSP w Woli Dębińskiej, opiekun dh Piotr Roczniak

            III miejsce- Oktawian Burnóg, PSP w Jaworsku, opiekun mgr Marta Wolnik

            Kategoria klas V-VIII:

            I miejsce-Natalia Gawor, PSP w Woli Dębińskiej, opiekun mgr Małgorzata Maliszczak

            II miejsce- Patrycja Danilewicz, OSP w Łysej Górze, opiekun dh Szymon Drużkowski

            III miejsce-Igor Wodziński, PSP w Woli Dębińskiej, opiekun dh Piotr Roczniak

            Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

            I miejsce-Milena Michałek, OSP w Dębnie, opiekun dh ks. Grzegorz Sroka

            II miejsce- Anna Michałek, OSP w Maszkienicach, opiekun dh Julia Miśkowicz

            III miejsce-Zuzanna Bączek, OSP w Łysej Górze, opiekun dh Szymon Drużkowski

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

             

            Galeria zdjęć: 

          • Dzień Babci i Dziadka

            „Pan Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię i dziadka”- tymi słowami rozpoczęliśmy coroczną uroczystość w naszej szkole. Babcie i dziadkowie i tym razem nas nie zawiedli. Licznie zgromadzeni, z bijącym sercem, wypiekami na twarzy (z telefonem w ręku :)) oglądali występy swoich wnuczek i wnuków. Uczniowie klas I-IV prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, teatralne. Brawom nie było końca. Oczywiście nie mogło zabraknąć poczęstunku, o gorące danie, ciasto z kawą zadbała Rada Rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

          • „Kartka z aniołkiem”

            22 grudnia 2023 roku podczas świątecznego spotkania odbyło się ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego „Kartka z aniołkiem”, który polegał na wykonaniu bożonarodzeniowej kartki, której głównym elementem była sylwetka Anioła.

            Na konkurs wpłynęły 26 różnokolorowe prace, na których widniały przepiękne Anioły, wykonane różnymi technikami. Komisja zdecydowała o przyznaniu nagród - 17 Złotych Aniołków i 9 Srebrnych Aniołków.

            ZŁOTE ANIOŁKI

            1. Alicja Bartosiewicz
            2. Ewa Kopytko
            3. Fabian Galas
            4. Agnieszka Witek
            5. Karol Dudek
            6. Wiktoria Kopacz
            7. Magdalena Pabijan
            8. Alan Mrożek
            9. Dominika Pawlik
            10. Jagoda Marecik
            11. Lena Dudek
            12. Amelia Romaniszyn
            13. Bodura Maksymilian
            14. Wąs Nikola
            15. Marecik Karolina
            16. Pierz Igor
            17. Maja Kukla

            SREBRNE ANIOŁKI

            1. Lena Fior
            2. Adam Tendelski
            3. Paulina Drużkowska
            4. Szymon Kułak
            5. Michał Kułak
            6. Migda Barbara
            7. Michał Mikosz
            8. Patrycja Łośko
            9. Alan Kawa


            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
            Wszystkim uczestnikom konkursu i wspierającym ich rodzicom dziękujemy!

          • Konkurs plastyczny „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”

            Czternaścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym, którego Organizatorem był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie Zadaniem konkursowym było wykonanie lekkiej zawieszki na choinkę.

            Przepiękne różnokolorowe i w ciekawych kształtach zawieszki wykonali:

            1. Lena Fior kl.I
            2. Alan Mrożek kl. I
            3. Karol Dudek kl. I
            4. Adam Tendelski kl. I
            5. Nikodem Ojczyk kl. I
            6. Agnieszka Witek kl. II
            7. Kinga Hebda kl. II
            8. Jagoda Marecik kl. II
            9. Maksymilian Bodura kl. II
            10.Eryk Romaniszyn kl. II
            11.Dominika Pawlik kl. II
            12.Paulina Drużkowska kl. III
            13. Zofia Sułek kl. III
            14. Barbara Migda kl. IV

            WSZYSTKIE PRACE ZOSTAŁY PRZESŁANE DO KRAKOWA
            UCZESTNIKOM PIĘKNIE DZIĘKUJEMY!