• Wycieczka do Porąbki Uszewskiej - PLANETOBUS oraz Biblioteka Publiczna

            25 października uczniowie klas I-IV wzięli udział w wycieczce do Porąbki Uszewskiej. Odwiedzili Bibliotekę Publiczną, gdzie pani Agnieszka Witek pokazała uczniom zbiory biblioteczne, przeczytała fragmenty interesujących książek oraz zaprezentowała teatrzyk Kamishibai. Młodzi czytelnicy wypożyczyli sobie ulubione książeczki. W Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej gościł Planetobus z Centrum Nauki Kopernik. W trakcie pokazu prezenterzy zabrali uczniów w podróż po kosmosie, a także pokazali im, jakie ciała niebieskie i gwiazdozbiory można aktualnie oglądać na niebie. Uczniowie mogli wybrać planetę, na którą chcieliby wirtualnie „polecieć”. Była to ogromna frajda! Po pokazie uczestnicy zajęć mogli porozmawiać z edukatorami o przyrządach do obserwacji nieba, a także oglądać zaćmienie słońca, które przypadało właśnie na ten dzień. Lekcja była świetną okazją do poznania tajemnic kosmosu. Widok Ziemi z kosmosu był niesamowity! Serdecznie dziękujemy  OSP Łoniowa oraz druhowi Tomaszowi Kaczmarczykowi za transport busem strażackim w obie strony. 

             

          • WYCIECZKA DO MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W BRZESKU

            Dnia 24 października 2022 r. uczniowie klas I – IV wyjechali do Brzeskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. “Zielony Kopciuszek” przygotowany przez Teatr Kultureska. Było to interaktywne przedstawienie muzyczne dla dzieci, które dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniosło je w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały, bowiem myślą przewodnią bajki była ekologia. Przedstawienie przypomniało dzieciom jak ważny jest szacunek wobec przyrody, poszerzało wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania nimi. Baśniowa atmosfera zagwarantowała uczniom niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną.

            Dodatkową niespodzianką okazało się podsumowanie konkursu plastycznego „Akcja –segregacja”, gdzie wręczono naszym uczniom nagrody za udział. Jesteśmy dumni z otrzymania głównej nagrody (hulajnogi) przez Dawida Pustułkę.

          • Konkurs Fotograficzny KOWR

            Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprosił uczniów do udziału w konkursie fotograficznym, który polegał na wykonaniu fotografii prezentującej dowolny produkt żywnościowy w kontekście szeroko pojętej tematyki ekologicznej np.: produkt rolny lub rolno-spożywczy na różnych etapach produkcji, przetworzenia lub sprzedaży, pola uprawne, produkty nieprzetworzone, przetworzone, lokalne bazary i targowiska itp.
            Dziewięcioro naszych uczniów: Karolina Marecik, Emilia Krupińska, Oliwia Baca, Nikola Roman, Ksawery Stępak, Gabriela Sambor, Eliza Drużkowska, Patrycja Kądziołka i Patryk Pabjan zdecydowało się wziąć udział w konkursie.
            Ogromny sukces odniósł Patryk Pabjan, którego fotografia zajęła w konkursie II miejsce.
            Gratulujemy Patrykowi!

          • Sensobajka - Jesień

            Uczniowie klasy VII i VIII (K. Pawlik, M. Drużkowski, K. Roman, F. Roman, P. Kolibabka) w innowacyjny sposób zaprezentowali uczniom klas I-III "Sensobajkę - Jesień". Opowieść o Pani Jesieni została zaprezentowana z wykorzystaniem wszystkich rodzajów zmysłów: dotyku, smaku, zapachu, słuchu, wzroku. 

          • Konkurs ,,Akcja Segregacja!”

            W konkursie  plastycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Brzesku pn. ,,Akcja Segregacja!” przeznaczonym dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych udział wzięło 11 uczniów z naszej szkoły. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej w formie plakatu promującego wiedzę na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych oraz dbałości o czystość środowiska naturalnego. Uczeń Dawid Pustułka zdobył w tym konkursie I miejsce, gratulujemy!!!!

        • Odblaskowa Szkoła - XII edycja
          • Odblaskowa Szkoła - XII edycja

            „Odblaskowa Szkoła” to akcja mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drodze poprzez noszenie kamizelek i elementów odblaskowych. Według Prawa o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmroku ma obowiązek noszenia kamizelki odblaskowej. Szczególnie odnosi się to do odcinków poza terenem zabudowanym, gdzie takie odblaski są konieczne.

            Kamizelki odblaskowe mogą uratować Ci życie!

            Jesienią i zimą, kiedy panują wyjątkowo niesprzyjające warunki pogodowe najlepiej jest nosić okrycia w jasnych kolorach i dodatkowo zakładać kamizelkę odblaskową. Dzięki temu znacznie można poprawić swoją widoczność na drodze i umożliwić kierowcom wykonanie odpowiednich manewrów, jak chociażby zmniejszenie prędkości czy ominięcie.

            Noś kamizelkę odblaskową!

            Gadżety odblaskowe, w tym kamizelki, nie powinny być postrzegane jak niemiły obowiązek. Powinniśmy uświadomić sobie, jak ważnym elementem są te często niewielkie odblaski i jak skutecznie mogą chronić nas przed tym, co niebezpieczne.

            Statystyki nie kłamią – liczba potrąceń wśród pieszych i rowerzystów jest w Polsce nadal jedną z wyższych w Europie. Warto wyposażyć się w odblaski, aby zadbać o bezpieczeństwo.

          • Dzień Patrona

            Jak wiadomo, Papież Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty, był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi i narodów. Również  Nasza Szkoła nosi jego imię. Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy w poniedziałek 17 października uroczystą mszą świętą, gdzie wspólnie zaśpiewaliśmy „Barkę”. Podczas akademii, klasa piąta przedstawiła postać Świętego Jana Pawła II. Uczniowie zorganizowali znany i lubiany teleturniej „ Familiada”. Pytania dotyczyły osoby i działalności Karola Wojtyły, a później Papieża Jana Pawła II. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością m. in. znajomością dat związanych z Papieżem i słynnych cytatów Naszego Rodaka.

            W tym dniu również obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Złożono życzenia gronu pedagogicznemu i pracownikom obsługi. Po tym miłym akcencie zaprezentowała się klasa pierwsza, która także miała swoje święto. Pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami szkoły.

          • MARSZ ZDROWIA

            Za oknem plucha, coraz zimniej i tylko czekać, jak jakieś mikroby „zainteresują się” nami. Aby podnieść naszą czujność na różne infekcje wirusowe i bakteryjne, przygotowano akcję Ubieram ciepło się i chorobom nie daję się! Wykonano okolicznościową gazetkę, która promuje dbanie o swoje zdrowie w tym czasie, przybliża zagadnienie szczepień przeciw grypie w różnych przedziałach wiekowych. Zwrócono również uwagę na odpowiednie odżywianie się i wzmacnianie swej odporności. Wraz z uczniami klasy piątej wykonano Marsz Zdrowia, w czasie którego uczniowie zachęcali do właściwego ubierania się  i dbania o swoje zdrowie.

        • Zbiórka zużytych baterii
          • Zbiórka zużytych baterii

            Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice!

            Serdecznie zachęcamy do przynoszenia zużytych baterii do szkoły. 

            W trosce o środowisko nasza szkoła już od wielu lat zbiera baterie. Dzięki temu gromadzimy punkty, które potem wymieniamy na nagrody: sprzęt sportowy, pomoce biurowe.

            Baterie można przekazywać paniom woźnym. Dziękujemy!!!

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

            1 września uroczyście rozpoczęliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny 2022/2023. Obchody tego dnia rozpoczęły się Mszą świętą w kościele parafialnym, następnie uczniowie przemaszerowali do szkoły. Klasa 8 przygotowała część artystyczną, po której głos zabrała pani Dyrektor, która przywitała wszystkich przybyłych, a przede wszystkim uczniów klasy pierwszej, dla których była to pierwsza uroczystość w naszej szkole. Popłynęły życzenia dla uczniów - samych sukcesów w nowym roku szkolnym, a dla nauczycieli - wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Następnie uczniowie udali się do klas na swoje pierwsze spotkanie z wychowawcami.

             

            Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego 2022/2023!

          • ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

            Drodzy uczniowie.

            Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

            Spotykamy się przed szkołą  1 września 2022 o godzinie 7.45. 

            Następnie będzie przemarsz klasami w kolumnie do kościoła parafialnego na Mszę Św. o godz. 8.00

            Po Mszy Św. przemarsz do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego.  Po występach i ogólnych informacjach odbędą się spotkania ucczniów z wychowawcami klas.

            Serdecznie zapraszamy uczniów i ich rodziców.

             

             

          • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

               Uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbyło się w piątek, 24 czerwca, zgromadziło uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Po mszy świętej wszyscy zebrali się na sali sportowej. Pierwszą częścią obchodów tego dnia było przekazanie sztandaru szkoły oraz ślubowanie absolwentów. Po tej części odbyła się gala pożegnalna uczniów klasy 8, którą przygotowała klasa 7 wraz z wychowawcą. W rozdaniu szkolnych „Oscarów” uczniowie otrzymywali nagrody w różnych kategoriach, a następnie odciskali swoje dłonie w Alei Gwiazd. Uczniowie klasy 8 mogli poczuć się w tym dniu jak prawdziwi celebryci, z entuzjazmem pozowali do zdjęć na przygotowanej ściance. Kolejną częścią uroczystości było wręczenie uczniom przez panią dyrektor świadectw z wyróżnieniem oraz nagród. Pani dyrektor pogratulowała uczniom wyników, podziękowała nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Następnie wychowawcy wraz ze swoimi klasami udali się do sal, aby podsumować kończący się rok szkolny i pożegnać się ze swoimi wychowankami.

          • Podsumowanie projektu „Każde Dziecko jest zdolne”

             
                W roku szkolnym 2021/2022 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łoniowej jako jedyna w powiecie została zakwalifikowana do projektu autorstwa Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego pt. „Każde Dziecko jest zdolne”. W wyniku rekrutacji liderami projektu zostały panie Magdalena Witek- klasy I-III oraz Justyna Marszałek- klasy IV-VIII.
            Celem projektu było zapewnienie wsparcia uczniom zdolnym na I i II etapie edukacyjnym, adekwatnie do poziomu ich predyspozycji i możliwości. Uczestnictwo w projekcie w efekcie miało przyczynić do podniesienia motywacji do rozwoju i nauki, wzmocnienia poczucia wartości i wiary we własne możliwości, budowania kompetencji uczenia się oraz gotowości do rozwijania pasji i talentów. Zakres zadań obejmował cykl działań rozpoczynających się od przeprowadzenia rekrutacji szkół, wyłonienia Liderów, diagnozy uzdolnień, wsparcia dla uczniów, szkoleń rad pedagogicznych oraz rodziców.
            W miesiącu wrześniu przeprowadzono szczegółową diagnozę intligencji wśród 16 uczniów klas I-III oraz IV-VIII zakwalifikowanych do badania. Wyniki pozwoliły wyłonić po 8 uczniów w każdym etapie edukacyjnym, którzy zgodnie z założeniami projektu zostali zakwalifikowani do udziału w zajęciach warsztatowych. Każdy uczestnik projektu przeszedł 32 godzinny cykl zajęć warsztatowych nastawionych m.in. na rozwijanie:
            - umiejętności uczenia się,
            - planowania własnego rozwoju,
            - kreatywności i kompetencji społecznych.
                Uczniom zostały zapewnione również indywidualne spotkania w ramach wsparcia psychologiczno-pedagogicznego; spotkania poprowadzone przez psychologa.
            Wsparcie zostało także skierowane do rodziców. Miało ono formę warsztatów nastawionych na uświadomienie roli rodziny we wspieraniu zainteresowań i uzdolnień oraz w budowaniu aspiracji edukacyjnych na miarę predyspozycji i możliwości oraz konsultacji indywidualnych z psychologiem.
                Wyniki ewaluacji projektu, jak i zainteresowanie uczniów oraz rodziców potwierdzają zasadność oraz ogromną potrzebę zajęć o takiej formule. Uczniowie bardzo chętnie uczęszczali na zajęcia,  uczyli się współpracy, przeżywania wspólnych sukcesów i porażek, a także analizowania podjętych działań. 

                Udział w projekcie zakończył się konkursem. W I etapie edukacyjnym należało wykonać pracę plastyczną przestawiającą swój sukces oraz siebie w przyszłości. Na II etapie edukacyjnym uczniowie pragnący wziąć udział w konkursie zobowiązali byli wykonać pracę pisemną opowiadającą o sukcesie, jaki osiągnął/ęła dzięki udziałowi w projekcie. 21 czerwca w Wadowicach odbyła się uroczysta Gala podsumowująca Projekt „Każde Dziecko jest zdolne”. W wydarzeniu wzięła udział Marta Malec-Lech z zarządu województwa, Anna Mikosz radna Sejmiku Województwa  Małopolskiego, prof. Jan Tadeusz Duda przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, dr Łukasz Cieślik dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Dariusz Styrna dyrektor Departamentu Edukacji UMWM.

            Nasza szkoła może poszczycić się wyjątkowymi sukcesami. Kapituła konkursowa przyznała uczennicy klasy VI- Patrycji Kądziołce I miejsce oraz nagrodę o wartości 1000 zł. W kategorii klas I-III nagrodzono uczennicę klasy III- Lenę Rylewicz, która zdobyła III miejsce oraz nagrodę o wartości 600 zł. Wyróżniono także pracę uczennicy klasy IV- Julii Pabjan, której praca została uhonorowana nagrodą o wartości 400 zł.

            Serdecznie gratulujemy przyznanych miejsc, jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów!

          • Dzień Rodziny w naszej szkole

            „Kochamy Was- Wasze dzieciaki!” Pod takim hasłem świętowano 23 czerwca 2022r. w naszej szkole
            Dzień Rodziny. Klasa VIII zaprezentowała scenariusz, który był kompozycją żartobliwych tekstów,
            dowolnie wybranych wierszy i piosenek, korespondowały one tematycznie z rodzinnym spotkaniem.
            Uczniowie dziękowali swoim rodzicom za to, że w swojej rodzinie czują się szczęśliwe i bezpieczne.
            Program uświetnili uczniowie, którzy zaprezentowali nam swoje talenty muzyczne i recytatorskie m.
            in. Karolina Marecik (kl. III), Wiktoria Marecik (kl. VIII), Barbara Migda (kl. II), Krzysztof Migda (kl. I).
            Natomiast uczniowie klasy III przenieśli nas już na wakacyjne plaże w sztuce „Morskie opowieści”, za
            którą zdobyli III miejsce w ramach Spotkań Teatralnych w Niedźwiedzy. Oczywiście nie mogło
            zabraknąć upominków. Były własnoręcznie wykonane laurki, a największą niespodzianką okazał się
            dżem truskawkowy, przygotowany samodzielnie przez uczniów klasy III. Na gości czekał także słodki
            poczęstunek, pyszne ciasto upiekła p. Anna Drużkowska. Mamy nadzieję, że uroczystość pozostawi
            po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim umocni więzy rodzinne i zachowa
            tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej.