• "Poezja jest jak obraz"

21 marca uczennice z naszej szkoły (Jagoda Marecik- klasa I, Milena Mrzygłód - klasa IV, Karolina Marecik - klasa IV, Hanna Witek - klasa VII) wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Poezja jest jak obraz". Konkurs miał na celu nie tylko bogacenie biernego i czynnego języka ucznia, rozwijanie wrażliwości na poezję, umiejętności autoprezentacyjnych, ale również aktywizowanie miłośników poezji poprzez prezentację ich dokonań.

Komisja konkursowa zgodnie z wymaganiami regulaminowymi oraz kryteriami oceny: zastosowanie odpowiedniej interpretacji, kultury słowa, umiejętności doboru tekstu oraz ogólnego wyrazu artystycznego doceniła umiejętności artystyczne uczennic Karoliny Marecik i Hanny Witek, które zajęły III miejsce. Gratulujemy!

• Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2023

W dniu 7 lutego 2023r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Tradycyjnie jak co roku nasza szkoła podjęła działania dotyczące promowania bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych. Profilaktykę podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w miesiącach lutym oraz marcu. Wychowawcy zachęcali wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podobnie na lekcjach informatyki. Przeprowadzone zostały zajęcia omawiające zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie. Omówione zostały również zagrożenia płynące z sieci, a zwłaszcza zjawisko cyberprzemocy. Dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki oraz dobrym praktykom w zakresie bezpiecznego korzystania z technologii informatycznych. W dniu 3 marca odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami brzeskiej
            policji. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz szeroko pojętym bezpieczeństwie w życiu codziennym. Ponadto zaprosiliśmy uczniów do wzięcia udziału w konkursie poświęconym propagowaniu zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
            Prace oceniane były w dwóch kategoriach:
            dla klas I-IV
            dla klas IV-VIII

Oto wyniki:
            klasy I- IV
            I miejsce: Lena Dudek
            II miejsce: Natalia Bączek
            III miejsce: Igor Pierz

klasy V-VIII
            I miejsce: Mikołaj Kawa
            II miejsce: Przemysław Dudek
            III miejsce: Nina Alfs

Zwycięzcom gratulujemy, firmie LILILAND składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie karnetów wejściowych do bawialni oraz parku trampolin. Funkcjonariuszom brzeskiej Policji składamy serdeczne podziękowania za przeprowadzoną prelekcję.