• TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

W naszej szkole jako alternatywa dla telefonów komórkowych odbył się turniej gier planszowych. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny i walczyli dla własnego zespołu. Choć na początku pojawił się opór, to już po pierwszych partiach uczniowie nabierali coraz większych chęci na zdrową rywalizację. Z niecierpliwością czekali na swoją rozgrywkę. 12 rozgrywanych gier wyłoniło zwycięską drużynę w składzie: Jagoda Marecik, Szymon Drużkowski, Alan Zych, Barbara Migda, Emilia Krupińska, Patryk Adamski, Kacper Kolibabka, Oskar Koczwara, Adam Tyka, Bartłomiej Kozdrój, Krzysztof Sacha. Zwycięscy otrzymali kosz słodyczy ufundowany przez Radę Rodziców.

• Mobilne Laboratoria Przyszłości

13 czerwca naszą szkołę odwiedziła ekipa Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Panie edukatorki z Instytutu Badań Edukacyjnych przeprowadziły z uczniami wszystkich klas warsztaty w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia pokazowe dotyczyły trzech bloków tematycznych: druk 3D, sztuczna inteligencja oraz robotyka i programowanie.

Był to ciekawie spędzony czas na kreatywnych zabawach i eksperymentach, co mamy nadzieję zaowocuje rozwijaniem potencjału naszych uczniów.

• Dzień Bezpieczeństwa

13 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Bezpieczeństwa. W tym dniu odwiedzili nas strażacy z jednostki OSP Łoniowa na czele z panem Wiesławem Gawlikiem, który jest zawodowym strażakiem i pracuje w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Na początku uczniowie zostali zapoznani ze specjalistycznymi ubiorami strażackimi oraz mieli okazję przymierzyć część wyposażenia - m.in hełmy strażackie. Kolejną częścią spotkania było zaprezentowanie defibrylatora AED, czyli urządzenia medycznego służącego do udzielania pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Następnie uczniowie udali się na parking obok szkoły, gdzie został im zaprezentowany wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Ogromne zaciekawienie i radość wśród uczniów wzbudził pokaz podania wody szybkim natarciem.

Strażacy  przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

• Podsumowanie VI edycji projektu strażackiego "Jestem mały, wiem więcej"

13 czerwca odbyło sie podsumowanie VI edycji projektu strażackiego "Jestem mały, wiem więcej" realizowanego w naszej szkole przy współpracy z Zarządem Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski w Krakowie Oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Łoniowej. Przeszkolono 28 uczniów klas I-III z zakresu udzielania pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, a także zapoznanie się ze sprzętem przeciwpożarowym. Na zajęciach praktycznych „mali strażacy” uczyli się oceniać stan poszkodowanego oraz na fantomach ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową. Uczyli się zasad powiadamiania o zdarzeniach straż pożarną oraz inne służby ratownicze. W ramach zajęć uczniowie również zapoznali się z wyposażeniem naszej jednostki OSP. Dodatkowym elementem szkolenia była musztra strażacka. Dzieci przed rozpoczęciem projektu otrzymały mundurki, które służyły im podczas zajęć. W czasie uroczystego podsumowania dzieci zaprezentowały scenki sytuacyjne oraz wykonały pokazową musztrę. Następnie odbył się egzamin sprawdzający ich wiedzę i umiejętności. Po zdanym egzaminie dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty, strażackie misie ufundowane przez Oddział Wykonawczy Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polski woj. małopolskiego.

• Wycieczka klas I - IV do Rabki Zdroju

W dniu 5 czerwca uczniowie klas I-IV wzięli udział w wycieczce do Rabki-Zdrój. Była to niepowtarzalna okazja, by w Fabryce Charliego własnoręcznie wykonać pyszne czekoladowe praliny i dowiedzieć się jak powstaje czekolada. Wspaniałym przeżyciem, pełnym emocji był pobyt w Rabkolandzie. Pogoda dopisała i każdy uczeń wrócił do domu pełen wrażeń.

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY!

7 czerwca na Zamku w Dębnie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej XIV Integracyjnego Pleneru Malarskiego: "Plener - Dębno 2023".

Spośród 74 prac plenerowych, komisja wyłoniła 35 laureatów, wśród których znalazła się praca naszej uczennicy.

Hanna Witek z klasy VII zdobyła III miejsce!

Hani serdecznie gratulujemy!

• DZIEŃ RODZINY

Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha. Wykorzystajmy więc to święto i sprawmy, by było niezapomniane, zarówno dla nas, jak i naszych pociech.

Nasza szkoła również pamiętała o dzieciach mniejszych i większych. Z tej okazji zorganizowano rozgrywki sportowe z udziałem rodziców. Na początek odbył się mecz towarzyski w piłkę nożną dzieci kontra rodzice. Ponadto rodzic z dzieckiem mogli spróbować swoich szans w kilku konkurencjach.

Po rozgrywkach dzieci wystąpiły w części artystycznej. Na koniec nasi milusińscy wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty.