• Ferie 2023 w szkole.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w naszej szkole, jak co roku, odbyła się półkolonia, w której uczestniczyło 25 uczniów z klas I - III.

W pierwszym dniu uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, dyscypliny oraz regulaminem półkolonii. Następnie odbyły się warsztaty dotyczące zagrożeń płynących z korzystania z używek (m.in. alkohol, papierosy), po których udaliśmy się do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku na zajęcia pn. „Bajki i legendy”.

Drugi dzień półkolonii rozpoczął się od gier i zabaw powitalnych. Następnie odbyły się warsztaty dotyczące szkodliwości nadmiernego korzystaniaze smartfonów, tabletów itp. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, po którym wspólnie pracowali nad plakatem obrazującym uczucia towarzyszące korzystaniuze smartfonów. Uczniowie samodzielnie uzupełniali karty pracy, po czym omawialii porównywali z innymi wpisane przez siebie odpowiedzi.

Kolejnym punktem warsztatów było omówienie zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Po warsztatach przyszła kolej na zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, które przyniosły uczniom mnóstwo radości.

W trzecim dniu półkolonii wyjechaliśmy do kina Planeta w Brzesku na seans filmowy pt. „Zadziwiający kot Maurycy”. Po powrocie kontynuowaliśmy warsztatyz dnia poprzedniego – uczniowie uzupełniali historyjki obrazkowe, a następnie prezentowali swoje zadania na forum.

W czwartym dniu półkolonii, po zabawach powitalnych, uczniowie wspólnie tworzyli planetę SMARTFONIX. Najpierw projektowali elementy planety, a następnie wspólnie pracowali nad komponowaniem plakatu. Po wykonaniu zadań odbył się zajęcia muzyczno-ruchowe na sali gimnastycznej. Uczniowie świetnie się bawili przy muzyce. Kolejnym punktem dnia było tworzenie plakatu pn. „Udane ferie bez smartfonów”. Najpierw uczniowie rozkodowywali litery, a następnie układali z nich hasło. Potem wspólnie utworzyliśmy listę propozycji spędzania wolnego czasu. Zrealizowaliśmy dwie z podanych propozycji: dziewczynki piekły ciasteczka, a chłopcy wzięli udział w rozgrywkach piłkarskich. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa wygłoszonej przez pracownika SANEPID-uw Brzesku.

W piątym, a zarazem ostatnim dniu uczniowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z placu zabaw Lililand, do którego wyjechaliśmy po grach i zabawach powitalnych. W Lililandzie uczestnicy brali udział w zabawach rekreacyjnychi ruchowych.

• Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta, bo dziadkowie zajmują szczególne miejsce w naszym życiu. Od zawsze otaczają nas miłością, opieką, są dla nas opoką i wspierają w przeróżnych pomysłach. Są cierpliwi, cudowni, kochający. Mamy wiele powodów, by cieszyć się ich obecnością i doceniać każdego dnia. Szczególną uwagę przywiązujemy do pamięci o nich właśnie przy okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.W naszej szkole Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy 26 stycznia. Klasy I-IV i nie tylko,  przygotowały tą piękną uroczystość. Nie zabrakło pięknych chwil towarzyszących przy okazji przeżywania świątecznego czasu za  sprawą jasełek,  wierszy, piosenek, a nade wszystko życzeń. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za poczęstunek dla babć i dziadków, Samorządowi Uczniowskiemu za poczęstunek dla występujących uczniów oraz wszystkim tym, którzy przygotowali scenografię, kostiumy i czynnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie.