• Wycieczka do Porąbki Uszewskiej - PLANETOBUS oraz Biblioteka Publiczna

25 października uczniowie klas I-IV wzięli udział w wycieczce do Porąbki Uszewskiej. Odwiedzili Bibliotekę Publiczną, gdzie pani Agnieszka Witek pokazała uczniom zbiory biblioteczne, przeczytała fragmenty interesujących książek oraz zaprezentowała teatrzyk Kamishibai. Młodzi czytelnicy wypożyczyli sobie ulubione książeczki. W Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej gościł Planetobus z Centrum Nauki Kopernik. W trakcie pokazu prezenterzy zabrali uczniów w podróż po kosmosie, a także pokazali im, jakie ciała niebieskie i gwiazdozbiory można aktualnie oglądać na niebie. Uczniowie mogli wybrać planetę, na którą chcieliby wirtualnie „polecieć”. Była to ogromna frajda! Po pokazie uczestnicy zajęć mogli porozmawiać z edukatorami o przyrządach do obserwacji nieba, a także oglądać zaćmienie słońca, które przypadało właśnie na ten dzień. Lekcja była świetną okazją do poznania tajemnic kosmosu. Widok Ziemi z kosmosu był niesamowity! Serdecznie dziękujemy  OSP Łoniowa oraz druhowi Tomaszowi Kaczmarczykowi za transport busem strażackim w obie strony.

• WYCIECZKA DO MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W BRZESKU

Dnia 24 października 2022 r. uczniowie klas I – IV wyjechali do Brzeskiego Ośrodka Kultury na spektakl teatralny pt. “Zielony Kopciuszek” przygotowany przez Teatr Kultureska. Było to interaktywne przedstawienie muzyczne dla dzieci, które dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniosło je w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały, bowiem myślą przewodnią bajki była ekologia. Przedstawienie przypomniało dzieciom jak ważny jest szacunek wobec przyrody, poszerzało wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania nimi. Baśniowa atmosfera zagwarantowała uczniom niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną.

Dodatkową niespodzianką okazało się podsumowanie konkursu plastycznego „Akcja –segregacja”, gdzie wręczono naszym uczniom nagrody za udział. Jesteśmy dumni z otrzymania głównej nagrody (hulajnogi) przez Dawida Pustułkę.

• Konkurs Fotograficzny KOWR

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprosił uczniów do udziału w konkursie fotograficznym, który polegał na wykonaniu fotografii prezentującej dowolny produkt żywnościowy w kontekście szeroko pojętej tematyki ekologicznej np.: produkt rolny lub rolno-spożywczy na różnych etapach produkcji, przetworzenia lub sprzedaży, pola uprawne, produkty nieprzetworzone, przetworzone, lokalne bazary i targowiska itp.
            Dziewięcioro naszych uczniów: Karolina Marecik, Emilia Krupińska, Oliwia Baca, Nikola Roman, Ksawery Stępak, Gabriela Sambor, Eliza Drużkowska, Patrycja Kądziołka i Patryk Pabjan zdecydowało się wziąć udział w konkursie.
            Ogromny sukces odniósł Patryk Pabjan, którego fotografia zajęła w konkursie II miejsce.
            Gratulujemy Patrykowi!

• Sensobajka - Jesień

Uczniowie klasy VII i VIII (K. Pawlik, M. Drużkowski, K. Roman, F. Roman, P. Kolibabka) w innowacyjny sposób zaprezentowali uczniom klas I-III "Sensobajkę - Jesień". Opowieść o Pani Jesieni została zaprezentowana z wykorzystaniem wszystkich rodzajów zmysłów: dotyku, smaku, zapachu, słuchu, wzroku.

• Konkurs ,,Akcja Segregacja!”

W konkursie  plastycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Brzesku pn. ,,Akcja Segregacja!” przeznaczonym dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych udział wzięło 11 uczniów z naszej szkoły. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej w formie plakatu promującego wiedzę na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych oraz dbałości o czystość środowiska naturalnego. Uczeń Dawid Pustułka zdobył w tym konkursie I miejsce, gratulujemy!!!!