• STOŁÓWKA SZKOLNA

•  REGULAMIN STOŁÓWKI

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łoniowej

1. Stołówka jest miejscem spożywania posiłków przygotowanych przez Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej, a wydawanych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła Ii w Łoniowej.
          2. Do spożywania posiłku uprawnieni są uczniowie zgłoszeni przez rodziców oraz przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
          3. Cena posiłku ustalana jest przez Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej.
          4. Posiłki wydawane są o godzinie 12.30 do 12.50.
          5. Aktualny jadłospis na cały tydzień oraz ogłoszenia dotyczące stołówki szkolnej umieszczane są na tablicy informacyjnej.
          6. Opłaty za wyżywienie pobierane są do 2 dnia następnego miesiąca. W przypadku czerwca i grudnia opłaty pobierane są dwa ostatnie dni pracy szkoły.
          7. Wnoszenie opłat za obiady potwierdzane jest dowodem wpłaty.
          8. Nieterminowe dokonywanie wpłat lub nieuregulowanie opłat w danym miesiącu spowoduje wypisanie dziecka z obiadów.
          9. W sytuacjach wzrostu kosztu produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się możliwość zmiany odpłatności, po poinformowaniu korzystających ze stołówki z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.

ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE

1. Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
          2. Z posiłków można korzystać wyłącznie w stołówce. Szkoła nie prowadzi sprzedaży na wynos.
          3. Podczas wydawania obiadów zabrania się pobytu w stołówce osobom nie spożywającym posiłków, z wyjątkiem nauczyciela pełniącego dyżur.
          4. Za szkody spowodowane w stołówce odpowiada uczeń, a finansowo jego rodzice.
          5. Uczniowie korzystający ze stołówki zobowiązani są do pozostawienia okryć wierzchnich w szatni, a plecaków na korytarzu przed stołówką
          6. Nad bezpieczeństwem uczniów korzystających ze stołówki czuwają dyżurujący nauczyciele.
          7. Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść do wyznaczonego okienka.